Yaşam

Hafta Sonunu Evde Keyifli Hale Getirin

Ertelediğiniz dizi/filmleri izleyin

Dizi/film izlemek için soğuk havalardan daha ideal bir zaman var mı? Uzun süredir merak ettiğiniz o filmi ya da sezonunu hala bitiremediğiniz dizinizi izlemek için bu hafta sonu biçilmiş kaftan!


Meditasyon köşesi

Evde kendinize bir meditasyon köşesi hazırlamaya ne dersiniz? Evinizde kendinizi en rahat hissettiğiniz yeri seçin. Burayı rahat minderler, mumlar ve –eğer seviyorsanız- tütsüler hatta kuru yapraklar ve ağaç dalları ile süsleyin. Meditasyon köşeniz bittiğinde şöyle bir geri çekilin ve eserinizle gurur duyun. Sonra bu köşenin doyasıya tadını çıkarın.

Kütüphanenizi temizleyin

Yağışlı ve soğuk hafta sonunu evde keyifli bir şekilde geçirmenin diğer yollarından biri de uzun süredir el sürmediğiniz kitaplığızı düzenlemek olabilir. İşleriniz yüzünden kütüphanenize bir süredir el atamadınız, biliyoruz. Yağışlı hafta sonu bunun için biçilmiş kaftan. Kitaplığınızı boşaltın, tozunu alın ve kitaplarınızı yeni bir düzen ile yerleştirin. Bu sayede okumadığınız ya da hediye etmek istediğiniz kitaplarınızı da rahatlıkla ayırabilir, uzun zamandır yapmak isteyip bir türlü fırsat bulamadığınız bir işi de aradan çıkarabilirsiniz. Kütüphane temizleme işi bittikten sonra kendinize mis gibi bir kahve hazırlayıp kitap okumayı da ihmal etmeyin.

Bir battaniye edinin

Kış aylarının geldiğini belli eden yegane eşya olan diz battaniyeleri, huzurlu bir hafta sonunun da vazgeçilmez parçası. Bir diz battaniyesi edinin, yukarıda saydığımız aktivitelere battaniyenizi de dahil edin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün