Kadın

Boncuk ağda nedir acıtıyor mu? Hassas ciltler için daha pratik!

Boncuk ağda nedir? Boncuk ağda ve sir ağda arasındaki fark nedir? Boncuk ağda acıtır mı? Boncuk ağda nasıl yapılır? Biz kadınların en hassas olduğumuz konulardan biri olan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleridir. Genellikle kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olan ağdadır. Konu istenmeyen tüyler olunca hem acısız hemde uzun süre tüysüz kalmak istiyoruz. Her ikisini bir arada bulunduran bir yöntem henüz olmasa bile hassas ciltlier ve acı eşiği düşük olanlar için bir yöntem bulduk! Merak edilen bir diğer ağda yöntemi olan boncuk ağda hakkında merak edilenleri elmaelma.com okurları için bir araya getirdik!

BONCUK AĞDA NEDİR?

Boncuk ağda diğer geleneksel ağdalara göre, biraz daha pahalı olmasına rağmen, işlemi daha az ağrılıdır. Boncuk ağdanın popülerliği için başka bir sebep de, hassas ciltlerde bile kıl köklerini çıkarıken yumuşak bir dokunuş sağlamasıdır. Bu yüzden yüz, bikini bölgesi ve koltukaltı gibi hassas bölgelerde birçok kişi epilasyon için boncuk ağdaya yöneliyor. Evde rahat ve acısız bir şekilde boncuk ağda uygulamasını denemek istiyorsanız yaptığımız araştırmalar sonucunda sizler için uygun olacağını düşünüyoruz.

boncuk ağda

SİR AĞDA VE BONCUK AĞDA ARASINDAKİ FARK NE?

Geleneksel olarak eskilerden beri kullanılan sir ağda ve günümüzde oldukça popüler hale gelen boncuk ağda çeşitli yönlerden farklılık göstermektedir. Sir ağda ağda bezi ile kullanılır, boncuk ağda ise el ile kullanılan ağda yöntemidir.

Sir ağdaların bir kısmında şeker içeriği bulunabilir. Ancak boncuk ağda da aynı durum söz konusu değildir. Sir ağdanın kıl köklerini beslediği söylenir. Boncuk ağda ise şeker içermediğinden kıl köklerini beslemediği belirtilmektedir.

BONCUK AĞDA NASIL KULLANILIR?

1 Adım: Boncuk ağda da diğer ağdalar gibi ağda ısıtıcısında ısıtılmalıdır. Ağda ısıtıcısı iyice ısındığında içerisine 3 yemek kaşığı boncuk ağda konur. Boncuk ağdaların 15-20 dk bekletilmesi önerilir. Daha sonra oda sıcaklığı ayarına alınır.

2. Adım: Özetle bal mumu boncukları eriyecek ve kalınlaşacak kıvama geldiğinde kullanıma hazır duruma gelmiş olacaktır.

3. Adım: Bir spatula yardımı ile ağdayı kıl köklerinin uzadığı yöne doğru uygulayınız.

çekecek bir uç bulunmadığından ağdanın uc kısmında bir kalınlık bulundurmaya özen göstermelisiniz. Sonrasında ağdayı 2 veya 3 dk. kuruması için bekletin.

4. Adım: Daha sonra ağdayı kılların ters yönüne doğru normal ağda işlemi uygular gibi uygulayın. İstenmeyen tüyler çıkana kadar bu işlemi tekrar edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün