Aşk

Misyoner pozisyonu nedir? Cinsellikte misyoner pozisyonun faydaları nelerdir?

Çok eski zamanlardan günümüze kadar cinsel birliktelikte en çok tercih edilen pozisyonlardan bir tanesi de misyoner pozisyonudur.

Çok eski zamanlardan günümüze kadar cinsel birliktelikte en çok tercih edilen pozisyonlardan bir tanesi de misyoner pozisyonudur. Her ne kadar ismi yaygın olarak bilinmiyor ve faydalarından da habersiz. Misyoner pozisyonu nedir? Ne gibi etkileri bulunmaktadır? Misyoner pozisyonu erkeğin üstte kadının altta olmasıdır. Genellikle cinsel birliktelikleri çok fazla olmayan ve yaşamamış olanların yöneldiği bir pozisyondur.

EN DOĞAL BİRLİKTELİKTİR.

Misyoner pozisyonu hiçbir cinsel deneyim yaşamamış birisinin yönelmiş olduğu bir pozisyondur. Dolayısıyla bu pozisyon cinsel bir doğallık içermektedir. Çiftlerin rahat olarak cinsel birliktelik yaşayabileceği pozisyonlar arasında yer almaktadır.

HAMİLE KALMAYI SAĞLAR

Misyoner pozisyonu, spermlerin yer çekimi yardımıyla kadın rahmine ulaşma ve döllenme ihtimali oldukça fazladır. Bu nedenden dolayı çocuk isteyenlerin denemesi gereken bir seks pozisyonudur.

ÇİFTLER ARASINDAKİ DUYGUSAL BAĞI GÜÇLENDİRİR

Misyoner pozisyonu yüz yüze cinsel birliktelik gerçekleştirilen bir seks pozisyonudur. Bu nedenden dolayı çiftler arasında yakın teması sağlayarak sevgi bağını da güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

BEL AĞRILARINA İYİ GELİR

Bu pozisyonda erkek üstte kadın alttadır. Misyoner pozisyonunun kadınlarda ve erkeklerde meydana gelen bel ağrısı şikâyetlerine iyi geldiği bilinmektedir. Nedeni bu pozisyonda omurgalar yerine bel kısmının hareket etmesidir.

ORGAZM KALİTESİNİ ETKİLER

Misyoner pozisyonu kadınların hareket alanını daraltmasına rağmen orgazm kalitesini arttırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre misyoner pozisyonunda bir kadının orgazm olması ihtimali %80 olarak açıklanmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün