Yemek

Bunları sakın mikrodalganın içine koymayın!

Mikrodalga fırınını kullanırken dikkat edin. Çünkü kullanım kurallarına uymadığınızda patlama, yangın riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kabuklu yumurta

Mikrodalgada yumurta pişirebilirsiniz ancak yumurtayı asla kabuklarıyla mikrodalgaya koymamalısınız. Yumurta çok hızlı ısınacağı için patlayabilir.

Üzüm

Tek bir üzümü bile mikrodalgaya koyduğunuzda o küçük cisime giden enerji ve elektrik miktarı fazla gelecektir. Bu durum patlamayla sonuçlanabilir.

Kabuklu patates

Patatesi mikrodalgaya koymadan önce kabuklarını soymazsanız patlayabilir. Çünkü yumurta da olduğu gibi buharın dışarı çıkması gerekiyor. Kabuklarını soymakla uğraşmak istemiyorsanız üzerine bıçakla birkaç çizik atabilirsiniz.

Kese kağıdı

Fırında veya mikrodalgada kese kağıdıyla yiyecek ısıttığınızda, kağıdın içindeki mürekkep veya geri dönüştürülen maddelerden çıkan toksinler yiyeceğinize geçer. Kese kağıdının riski bununla da bitmiyor; yangın riski de var.

Not: Mikrodalgaya uygun olmayan plastik saklama kapları, metalik süslemeli tabaklar ve bardaklar da yangın ve patlama riskini beraberinde getiriyor.

Mutfakta işinizi kolaylaştıracak pratik bilgiler

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün