Yaşam

Evinizdeki Hangi Eşyayı Ne Sıklıkla Temizlemelisiniz?

Havlular

El ve vücut havluları evde en sık kullanılan eşyalardan biridir. Bakteri üretimi konusunda da oldukça aktif olan havluların el için kullanılanlarını birkaç günde bir, vücut için kullanılanlarını ise haftada bir temizlemelisiniz.

Çarşaflar

Her gece üzerinde yattığımız çarşaflar da en çabuk kirlenen eşyalardan. Çarşaflar da haftada bir defa temizlenmesi gereken eşyalar arsında yer alıyor.

Tuvalet ve banyo

Tuvalet ve banyo temizlemek en sevdiğiniz görevler arasında yer almasa da evin en hijyenik olması gereken alanlarından birisidir. Anti bakteriyel ürünler kullanarak her hafta iyice temizlemeniz gereken tuvalet ve banyonuzu hafta için ufak tefek dokunuşlarla da sürekli kontrol altında tutabilirsiniz.

Yerler

Evinizin yerlerini haftada bir silebilirsiniz. Hafta içinde birkaç kere de elektirik süpürgesi ile temizlerseniz toz sorunu yaşamayacaksınız.

Camlar

Cam silmek evin en yorucu işlerinden biridir. Ayda bir silinen camlar evin mis gibi görünmesini sağlayacaktır.

Buzdolabı

Buzdolabını kullanırken düzenli olursanız, zaten bu konuda bir sorununuz yok demektir. Birkaç ayda bir de raflarını silerek ve içini düzenleyerek daha iyi bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Temizlik ürünleri

Tıpkı eşyalarınız gibi eşyalarınızı temizlediğiniz malzemelerin de temizlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın. Temizlik yaparken kullandığınız bezleri, elektrik süpürgenizi ayda bir defa temizleyebilirsiniz.

Koltuklar

Koltuklar evde en çok kullanılan eşyaların başını çekiyor. Koltuklarınızı zaman zaman örtü ile kullanıp hızlıca kirlenmelerine engel olabilirsiniz. Ayda bir elektirik süpürgesi ile tozunu alırsanız da kirlenmesini geciktirebilirsiniz. Üç dört ayda bir ise nemli bir bezle silebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün