Sağlık

Seyahatlerde sindirim sisteminizi korumanın yolları

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatile gidecek olanlar için seyahatleri sırasında karşılaşabilecekleri sindirim sistemi rahatsızlıkları büyük bir sorun oluşturabiliyor. Hem seyahat sırasında uzun süre hareketsiz kalmak hem de tatil sırasında yeni bir beslenme düzenine geçilmesi ve hava değişiklikleri gibi etkenler ishal, kabızlık, gaz ve şişkinliğe yol açıyor. Seyahatlerin eziyete dönüşmemesi için özellikle bu dönemlerde vücuda ek probiyotik takviyesi, sorunların azaltılmasına destek oluyor.

Rahat tatil için probiyotik kullanın

Probiyotiklerin sindirim sisteminin düzenlenmesine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olduğunu belirten Prof. Dr. Tarkan Karakan, seyahate çıkan insanların beslenme alışkanlıklarının değişebildiğine ve bu değişikliğin bağırsaktaki yararlı bakterileri azaltabildiğine değindi.

Probiyotik kullanımı ishale de faydalı

Probiyotiklerin bağırsak sistemindeki doğal dengenin korunmasına ve yenilenmesine yardımcı olduğunu söyleyen Karakan, şunları belirtti: “Başta ishal olmak üzere birçok sindirim sistemi kaynaklı hastalıkta probiyotik kullanımının etkili olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmış bulunuyor. Yapılan birçok çalışmanın, faydalı mikroorganizmaları içinde barındıran probiyotiklerin enfeksiyona bağlı ishalin tedavisine yardımcı olduğunu gösteriyor. ”

Karakan, “tüm sindirim sistemi problemleri güvenli, kullanımı kolay ve etkisi test edilmiş probiyotik ürünlerin kullanımı ile kolaylıkla aşılabilir ve tatil sezonu çok daha sağlıklı geçirilebilir” dedi.

Yüzme havuzlarındaki hastalık risklerine önlem alın!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün