Sağlık

Mehmet Öz’den göbek eriten formül

Yaz aylarının başlamasıyla kilo vermek için yapılan türlü diyetlere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün göbek eriten diyet listesi de hayli ilgi görüyor… İşte Mehmet Öz’den sağlıklı kilo vermek için ipuçları.
Mehmet Öz'den göbek eriten formül

MUFA’larla Fazla Yağlarınızdan Kurtulun

MUFA (doymamış yağlar), göbek eriten diyetin en önemli parçasıdır. MUFA’yı nereden bulacağım diyorsanız, hayvansal yağlardan uzak durun ve sağlıklı yağlara yönelin. Örneğin avocado, fındık ve zeytin.

Mehmet Öz'den göbek eriten formül

Yangıyı Azaltın

Göbeğinizde biriken yağlar, yangı ve stres hormonu yükselmesi ile bağlantılıdır. Bu sebeple yangı karşıtı yiyeceklerin, göbek yağlarına karşı olumlu sonuç verdiği düşünülmektedir.

Mehmet Öz'den göbek eriten formül

Yangı karşıtı yiyecek nedir?

Antioksidan ve yangıyı durdurması ile bilinen zengin flavonoid kaynaklarına sahip besinler alın. Flavonoidler, dut ve diğer meyvelere canlı rengini veren doğal enzimlerdir. Örneğin sarı biber ile humus ya da karışık meyve dolu bir kase içerisine bitter çikolata koyarak yiyebilirsiniz.

Mehmet Öz'den göbek eriten formül

Şişkinliği Yenin

Zencefil çayına nane ve limon ekleyin ve şişkinliğinizi azaltın. Zencefil sindiriminize katkıda bulunacak, nane vücudunuzdaki gazı azaltacak ve limon suyu da antioksidan olarak görevini yerine getirecek.

Mehmet Öz'den göbek eriten formül

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün