Moda

Kadınların giyinme sebepleri

Her kadının özel giyinmek için bir sebebi vardır. Sevgilisine kocasına kendisini beğendirmek ya da bazen kadın arkadaşlarının kıskanç bakışları için giyinir kadın.

Giyinmek kadın ya da erkek olsun insanın o anki ruh halini yansıtan hatta ruh halini belirleyen bir durumdur. Araştırmalar kadınların giynme sebeplerini ve şekillerini özellikle kategorize etmiş. Bunlara bir bakalım neler söylüyor bize bizim hakkımızda?

Her zaman seksi olan kadınlar

Bazı kadınlar için önemli olan dişiliklerinin ön planda olmasıdır. Çoğu zaman da buna göre giyinmeyi tercih ederler. Dar kotlar, dekoltesi derin bluzlar, mini etekler dolaplarının vazgeçilmezidir. Bu kadınlar “Kendimi seksi hissetmeyi çok seviyorum. Erkeklerin ilgisini çekmek hoşuma gidiyor. Böyle zamanlarda kadınların da, kaçamak bakışlarla beni incelediklerini hissediyorum” şeklinde kendilerini ifade ediyor.
Bu kategoriyi seçtiğinizde dikkat etmeniz gereken tek şey vermek istediğiniz mesajdır. İnsanların önyargılı davranıp sizi sadece kıyafetinize göre değerlendirebileceğini unutmamalısınız. Doğru insanları kaçırırken yanlış insanların da mıknatısı olabilirsiniz.

Özgüvenini kıyafetlerinden alanlar

Araştırmalar gösteriyor ki, güzel elbiseler giymek bazı kadınların kendine güvenini arttırıyormuş. Bu gruba giren kadınlar “Kendime güvenim artıyor. Kendimi güçlü ve dolayısıyla seksi hissediyorum. Böylece erkeklerin dikkatini çekiyorum” şeklinde açıklamada bulunuyorlar. Haksız da sayılmazlar. Hangimiz kendimizi kötü hissettiğimiz bir anda giyinip süslenmeyi çare olarak görmedik?
Yine de insan kendini sonsuza kadar bu şekilde kandıramaz. İş ya da özel hayatta başarılı ve mutlu olmanın ilk şartı “kendini sevmek ve önce kendine güvenmektir”. İyi giyinmek sadece yardımcı bir etken olmalıdır. Kendine yakışanı giyinmek bir kadına her zaman iyi hissettirir sonuçta. Modern ya da klasik istediğinizi giyin. Yeter ki sonunda giydikleriniz sizi yansıtsın.

Başka kadınları kıskandırmak için giyinenler

Bazı kadınlar, iç huzurlarını başka kadınları kıskandırarak keşfederler. Bu kadınların amacı, hemcinslerinden, kıyafetleri için bir tepki almaktır. Çoğu zaman gözlerdeki kıskançlık ifadesi onlar için dünyalara bedeldir.
Ancak bir yandan da kadınlar için giyindiğinizde onlar tarafından beğenilmeniz sizi erkeklerin de beğeneceği anlamına gelmez. Çünkü komplike şeyler erkeklerin ilgisini kadınlar kadar çekmez. Erkeklerin beğenileri kadınlarınkinden farklıdır.

Kendi stilini oluşturanlar

Bu kadınlar doğuştan bir stile sahiptir. Giyimleriyle girdikleri her ortamda her zaman ilgi çekerler. Kıyafetleri onların nasıl bir insan olduğunu da gösterir. Onlar için modadan önce kendilerine yakışan gelir.
Elbette hiç birimiz modacı değiliz ama kendimize yakışanı zamanla bulabiliriz. Belki de modayı takip etme çabası stilimizi oluşturmamıza engel oluyordur kim bilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün