Kadın

Takma kirpik nasıl takılır? Doğal gibi görünmesini istiyorsanız…

Takma kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın yolları nelerdir? Takma kirpik nasıl çıkarılır? Takma kirpiği doğal gösterme yolları nelerdir? Biz kadınlar çoğu zaman bazen tek bir bakışla anlatırız. Bu yüzden bakışlarımızın oldukça çekici ve etkili olması için elimizden geleni yapıyoruz. Bakışlarınıza etki kazandırmanın yollarından biri güzel gözlerinizin yanında kirpikler ve kaşlardır. Elmaelma.com okurları için bakışlara derinlik kazandırmak için takma kirpik takmanın yollarını bir araya getirdik. Doğal görünümlü bu kirpikleri takmak için dikkat etmeniz gerekenler…

takma kirpik

BOYUTUNU AYARLAYIN!

İlk olarak takacağınız takma kirpikleri göz boyutunuza göre kesip boyutunu kısaltın. Genellikle uzun ve kaba duran bu kirpikleri her zaman kullanmadan önce gözlerinize göre ayarlamanızı öneriyoruz.

TAKMA KİRPİK NASIL TAKILIR?

Takma kirpik takmanın en önemli adımı ise olabildiğince doğal ve kirpiklerinizin gür olmasıdır. Peki doğal görünümlü gür kirpikleri nasıl takmalıyız? İlk olarak gözlerinizin boyuna göre kirpikleri ayarladıktan sonra üst göz kapağınızın iç kısmına siyah takma kirpik yapıştırıcısını uygulayıp yapıştırıcının üzerini bir kaç saniye üfleyin. Daha sonra üst göz kapağınızın iç kısmına cımbız yardımı ile destekleyip yapıştırın. Takma kirpiğin yapıştığından emin olduktan sonra göz kapağınızdan belli belirsiz bir koyu renk kalem veya far ile geçtikten sonra bütün gün dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

TAKMA KİRPİK NASIL ÇIKARILIR?

Gün boyunca kullandığınız takma kirpiği çıkarmak oldukça kolay! Her ne kadar gözünüzde bu işlemi çok fazla büyütseniz de pamuğa nemlendirici kreminizden çok az sürüp göz kapağınızda sürüp biraz bekleyin daha sonra hafif oval hareketler ile takma kirpiğinizi rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Ancak bu uygulama yerine gözlerinizi ılık bir su ile yıkayığ gözlerinizi yumuşattıktan sonra takma kirpiğin ucundan çekip çıkarabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün