Kadın

Orgazm olamayan kadınlar ne yapmalı?

Orgazm olamayan kadınlar ne yapmalı? Öneriler nelerdir? Orgazm cinsellikte kadın ve erkek için yeri oldukça önemlidir. Ancak zaman zaman sıkıntılar olabiliyor!

DÜZENLİ SPOR CİNSELLİĞİ DOĞRUDAN ETKİLİYOR!

Spor yapmanın cinsel isteği artırdığı ve cinsel yaşam süresini uzattığı da unutulmamalıdır. Yani düzenli egzersiz yapmak orgazmı kolaylaştırıyor. Ayrıca spor cinsel organlara giden kan basıncının artırır. Spor erkekler için cinsel birleşme süresini uzatır ve erkek vajina içerisinde daha uzun süre kalabilir.

csnsellik-Gcos.jpg

Cinsellikte oldukça büyük bir yeri olan ‘orgazm’ kadın ve erkek içi önemli bir etkendir. İyi bir cinselliğin temeli orgazm olmadan geçmektedir. Ancak zaman zaman orgazm olma konusunda sıkıntılar olabilmektedir. Bu tarz durumlarda çiftleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Peki orgazm olamayan kadınlar ne yapmalı? İşte merak ettikleriniz…

cinaellik-Ptac.jpg

DOĞRU NEFES KONTROLÜNÜ SAĞLAMANIZ GEREKİYOR!

Orgazm için yardımcı olacak nefes kontrolü nefsin kontrolünü sağlar. Özellikle partnerlerinden önce boşalamayan veya orgazm olamayan kadınlar aşağıdaki önerileri uygulamalıdır: Kadın ilişki sırasında sırt üstü yatarak bacaklarını partnerinin omuzlarına ya da omuz hizasına kaldırmalı ve ellerini karınlarına koyarak derin derin nefes almalıdır. Nefes kontrolü orgazmı kolaylaştıran en etkili yöntemdir.

cinselliik-0ohx.jpg

CİNSELLİKTE AKTİF OLMANIZ GEREKİYOR!

Kadınlar orgazm yaşamak istiyorlarsa sevişirken biraz aktif olmalıdırlar. Bunu da en iyi kadın kalçasını öne iterek yani hareket ettirerek yapabilir. Bu da onun kontrolü elinde tutması ve kasılmasını ayarlayabilmesi anlamına gelmektedir.

cinsellik-HFW6.jpg

PELVİK KASLARINIZI ÇALIŞTIRIRSANIZ…

Vajinada bulunan aşk kasları adını verilen pelvik taban kasları orgazma ulaşmanın garantisidir. Aşk kasları cinsel birleşme dışında da aktif olarak kullanmak gerekir. Tuvalete gidildiğinde, iş yerinde ya da otururken pelvik taban kasları aynı idrar yaparmış gibi gevşetilmeli ve ardından idrar tutarmış gibi kasılmalıdır.

cinsellik-16Hg.jpg

ÖN SEVİŞME SÜRESİNİ OLABİLDİĞİNCE UZUN TUTUN!

Orgazm olabilmek ya da orgazmı güçlü bir şekilde hissedebilmek için ön sevişme oldukça önemlidir. Yeterli bir ön sevişme sonrası; en az ön sevişme kadar uzun ve kesintisiz bir penetrasyon yani penis-vajina birlikteliği olabilir ve doyurucu bir orgazm yaşanabilir. Yani ön sevişme süresi birleşme süresini belirler.

cinsellik-YHLg.jpg

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün