Kadın

Çocukla seyahat ederken nelere dikkat edilmeli?

işte çocuğunuzla seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler…

Çocuğunuza önceden bilgi verin
Seyahatiniz nereye olursa olsun, çocuğunuzun da kendisini buna hazırlaması için ona seyahate çıkmadan önce nereye gideceğinizi, nasıl gideceğinizi ve orada neler yapacağınızı anlatın. Bunu, fazla detaya inmeden, çocuğunuzun yaşına ve ilgi alanına uygun bir şekilde anlatabilir, güzel bir hikayeye dönüştürebilirsiniz. Anlatırken fotoğraflardan da faydalanmayı unutmayın.

Hafif bir program yapın, fikirlerini önemseyin
Seyahat planınızı yoğun yapmaktan kaçının. Çocuğunuzu tüm gün yormayacak aktiviteler seçmeye özen gösterin. Bu programı yaparken, çocuğunuza da danışmayı unutmayın. Ona da neler yapmak istediğini, hayallerini öğrenin. Çocuğunuzu sadece fiziken değil, fikren de programınıza dahil edin. Bu sayede gezinizden o da çok keyif alacak ve sorun çıkarmayacaktır. 

Birlikte eğlenmek için ortam yaratın
Her Sabah, örneğin kahvaltıda, o günün programını ailece konuşun. Çocuğunuza da nereye gideceğinizi ve nelerle karşılaşabileceğinizi anlatın. Yaşayacağı güne ne kadar hazırlıklı olursa, olası krizler de o kadar hafifleyecektir. Günlük turunuza çocukla eğlenebileceğiniz yerleri de eklemeyi unutmayın. Varsa bir eğlence parkına veya bir hayvanat bahçesine gidip hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Oyun çantasını unutmayın
Otomobilde ya da uçakta geçireceğiniz saatleri, çocuğunuzun uyku saatine göre ayarlamak sizi oldukça rahatlatacaktır. Bu mümkün olmazsa, onu oyalayacak bir aktivite çantasına ihtiyacınız olacak. En sevdiği bebek, uzun zamandır oynamadığı bir Oyuncak, eski ve yeni kitaplar, mum boyalar, resim defteri, parmak kuklası ya da yolculuk sırasında birlikte oynayabileceğiniz türde kartlı kutu oyunları kriz anlarında imdadınıza yetişecektir. Hepsini bir çantaya doldurun ve araçta kolayca ulaşabileceğiniz bir yere koyun.

Konaklama seçeneklerini iyi değerlendirin 
Şehir merkezinde konaklamak (toplu taşıma araçlarına kolay ulaşım, bol restoran seçeneği, Hastane, vs.) sizi oldukça rahatlatacaktır. Otel yerine apart otel veya evde konaklamayı tercih ederseniz, yeme-içme ve uyku zamanları açısından rahat edebilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzun yemeğini dilediğiniz şekilde ve zamanda kolayca hazırlayabilirsiniz. Çocuklar uyurken siz de diğer odada dinlenebilir ya da eşinizle rahatlıkla sohbet edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün