Kadın

Cinsel detoks nedir nasıl yapılır yatakta işleri değiştiren yöntem!

Cinsel detoks nedir? Cinsel hayat olumsuz düşüncelerin etkisi altındadır. Bu olumsuz düşüncelerden nasıl kurtulabiliriz? İşte yöntemi!

Uzmanlar, kişilerin yaşanan olumsuzluklara takılıp kalmamasını, şimdiye odaklanmasını ve anı yaşamaları gerektiği konusunda kişileri uyarıyor.Cinsellikte sonucun değil anda kalarak ve hissederek sürecin yaşanması gerektiğini vurguluyor.

90-d8Kz.jpg

Cinsel detoks nedir? Cinsel hayat olumsuz düşüncelerin etkisi altındadır. Uzmanlar uyarıyor! Cinsel sorunlardan kurtulmak ve mutlu bir hayata kavuşmak için “cinsel detoks” yapılması gerektiğini söylüyor. Peki nedir bu “cinsel detoks”? Bu sorunun cevabını CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe’den öğrendik. İşte yanıtı!

1-cwTI.jpg

CİNSEL DETOKS NEDİR?

Vücudun ürettiği ya da dışarıdan aldığı toksinlerin, yani zehirlerin dışarı atılması demek olan detoksa cinsel hayat açısından gerek olduğunu vurgulayan uzmanlar,tıpkı vücuttaki toksinlerin dışarı atılamamasının zamanla birçok fiziksel soruna yol açması gibi, zihinde biriken toksinler olan olumsuz düşüncelerin de zamanla birçok ruhsal ve cinsel soruna neden olduğunu vurguluyor.

2-kt6d.jpg

Olumsuz düşünceler kurt gibidir. Girdikleri her ortamı kemirip dururlar. Cinsel hayat da olumsuz düşüncelerin doğrudan etkisi altındadır. Bu nedenle de çoğu çiftin yaşadığı cinsel sorunların büyük çoğunluğunun kaynağında olumsuz düşünceler yatıyor.

3-TBy7.jpg

Uzmanlar, cinsel sorunlardan kurtulmak için ve mutlu bir cinsel hayata ulaşmak için “cinsel detoks” yapılması gerektiğini vurguluyor. Her olumsuz düşünce bir yerlerde bir şeyleri bozar.Dolayısıyla cinsel hayat da olumsuz düşüncelerden etkilenmektedir.

4-2dMG.jpg

Kişinin kendi bedeniyle barışık olmaması,cinselliği pis, günah, ayıp, yasak, suç gibi görme, performans kaygısı,partnerini tatmin etme zorunluluğu gibi pek çok olumsuz düşüncenin zihinden atılması “cinsel detokstur.

5-uFJG.jpg

Düşünceler duyguları doğurur. Sadece tek bir düşünceden bile çok sayıda duygu doğabilir. Bu duygular bedensel tepkilere sonra davranışlara,söylemlere ve seçimlere dönüşür.

6-BgFB.jpg

Düşünce de tıpkı bir tohum gibidir. Ne ekilirse o biçilir.Yani bir gül tohumundan çalı büyümeyeceği ya da tam tersine bir çalı tohumundan gül açmayacağı gibi. Hangi düşünce tohumunu ekeceğiniz sizin elinizdedir.

7-gYnv.jpg

Uzmanlar, düşüncelerini yönetebilen insanların , duygularını ve davranışlarını değiştirebilme gücüne sahip olduğunu bunun yanı sıra  fizyolojik etkenler dışında, erken boşalma, sertleşme sorunları, cinsel isteksizlik, vajinismus başta olmak üzere tüm cinsel işlev bozukluklarının kökeninde olumsuz düşüncelerin yattığını söylüyor.

8-HKmS.jpg

Cinsellik hakkındaki olumsuz düşünceler duyguları, duygular bedensel duyumları ve cinsel davranışları etkiler. Burada bilinç çoğu zaman bu sürecin farkında olmaz ve her geçen gün otomatik olarak olumsuz düşüncelerin esiri olur ve kişinin korktuğu başına gelir. Buna ‘kendini gerçekleştiren kehanet’ deniyor.

9-xAbr.jpg

Beyindeki olumsuz düşünceler “kendini gerçekleştiren kehanete”dönüşüyor. Bu olumsuz düşüncelere örnek vermek gerekirse;  ‘Kalçamın çok büyük olduğunu düşünürse’, ‘Göğüslerimi sarkık bulursa’, ‘Onu tatmin edemezsem’, ‘Erken boşalırsam’ gibi olumsuz düşünceler de birer kendini gerçekleştiren kehanet haline gelerek cinsel hayatı kabusa çevirir.

67-kNTz.jpg

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün