Güzellik

Yeni Başlayanlar İçin Pratik Göz Makyajı İpuçları

1. ADIM: FAR SÜRMEK

Eğer makyaj konusunda yeteneklerinizi henüz keşfetmediyseniz garantici davranmak en iyisidir. Bu nedenle öncelikle göz kapaklarınızın rengini eşitlemek ile başlayın. Göz pınarınıza doğru açık tonlarda bir far uygulayın. Daha sonra giysinize uygun bir far rengi belirleyin ve bu rengi de gözünüzün kuyruk kısmına doğru sürün. Eğer istersiniz gözlerinizin uçlarına bant yapıştırarak keskin bir kuyruk yaratabilirsiniz.

2. ADIM: EYELINER ÇEKMEK

Makyaj yapmanın en zor aşaması eyeliner çekmektir. “40 yıldır makyaj yapıyorum” diyenleri de oldukça zorlayan bir uygulama. Bu nedenle ilk denemelerde hemen koy vermeyin. Eyeliner için en etkili yöntem bant kullanmak. İsterseniz kozmetik firmalarının hazırladığı hazır eyeliner kalıplarını da kullanabilirsiniz. Eğer eyeliner’ı çektikten sonra beğenmezseniz, far süngerinin yardımı ile makyajınızı smoke eyes makyajına döndürebilirsiniz.

3. ADIM: MASKARA SÜRMEK

Maskara sürerken dikkatli olmazsanız bütün emeklerini çöpe atmış olursunuz. Kirpiklerinizde maskaranın birikmesi hem kirpiklerinizin dökülmesine sebep olur hem de makyajınızın kalitesini düşürür. Bu nedenle tek seferde kirpiklerinizi yapıştırmadan maskarayı dikkatlice sürmeniz gerekir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün