Güzellik

Vazelinin Hayatımızı Kolaylaştırdığı 10 Nokta

1- CİLDİ NEMLENDİRİR

Vazelin, nemlendirme konusunda oldukça başarılıdır. Vücudunuz da kuruyan her bölgeye uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken yatmadan önce kuruyan bölgeye uygulamanız ve bölgeyi sarmanız. Bir gece boyunca vazelin ile uyuyun ertesi sabah cildinizin yumuşadığını fark edeceksiniz.

2- MAKYAJ ÇIKARTIR

Makyaj yaparken ve makyajı temizlerken vazelinden yararlanmanız, kusursuz görünmenize yardımcı olur. Makyajınızı uygularken  taşan bölgeleri vazelin sayesinde kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca vazelin makyaj çıkarma konusunda oldukça etkilidir. Öyle ki tutkallı takma kirpikleri bile çıkarmanıza yardımcı olur.

3- KAŞLARINIZI SABİTLER

Eğer kaşlarınız seyrekse ve kolay düşüyorsa, vazelin sayesinde kaşlarınızı kolaylıkla sabitleyebilirsiniz. Kaş fırçası yardımı ile uygulayacağınız vazelin kaşlarınızın daha sağlıklı görünmesine katkı sağlayacaktır.

4- PARFÜMÜNÜZÜN KALICILIĞINI ARTTIRIR

Vazelini, parfümünüzü uygulamadan önce parfüm sıktığınız bölgelere sürmeniz parfümünüzün etkisi arttırarak kokunun daha uzun sürmesine yardımcı olur.

5- SIKIŞAN FERMUARLARA KESİN ÇÖZÜM

Eğer çantanızın, cüzdanınızın, pantolonunuzun ya da elbisenizin fermuarı kapanmıyorsa ve aceleniz varsa fermuara vazelin sürerek kayganlaştırabilirsiniz. Böylece zamandan kazanarak sorunu halletmiş olursunuz.

6- YUMUŞAK DUDAKLAR

Dudaklarınız çok kuruyor ve soyuluyorsa vazelini dudaklarına uygulayın. Vazelini dudaklarınıza sürün ve 5-10 dakika bekledikten sonra hafifçe keseleyin. Böylece dudaklarınız yumuşayacak ve dolgunlaşacaktır.

7- TIRNAK BAKIMI

Tırnaklarınız da cildiniz gibi nemlendirilmezse kurur. Bu nedenle ojelerinizi sildikten sonra ve sürmeden önce tırnaklarınıza vazelin sürmelisiniz. Bu uygulama tırnak etlerinizi nemlendireceğinden tırnaklarınız daha sağlıklı uzayacaktır.

8- SÜRTÜNMEYİ ÖNLER

Eğer siz de tenin tene sürtmesini sevmiyorsanız sürtünen bölgelerinize vazelin sürmenizde fayda var. Böylece sürtünen bölgeler kayganlaşacak ve tahriş olma olasılığı en aza inecektir.

9- KAPANAN KÜPE DELİKLERİNE ACISIZ YÖNTEM

Çok fazla küpe takmıyor ve kulak delikleriniz çabuk kapanıyorsa vazelin bu durumu daha kolay hale getirecektir. Kapanan delikleri kanatarak yeniden açmak gibi acılı bir yöntemdense vazelin uygulayıp daha acısız ve kansız bir yöntemle küpeleriniz kolaylıkla takabilirsiniz.

10- SAÇLARIN BOZULMASINI ENGELLER

Saçlarınıza şekil verdiğinizde saçlarınız çabuk düşüyorsa ya da kabarıyorsa saç diplerinize uygulamadan saçlarınıza yüzeysel bir şekilde süreceğiniz vazelin saç şeklinizi uzun süre koruyacaktır. Bu uygulamayı çok sık yaparsanız saçlarınız çabuk yağlanacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün