Güzellik

Selülit Tedavisi için Öneriler

Oluşumunu deri altında gerçekleştiren ve önüne geçilmediği takdirde kısa sürede ilerleme kaydeden sorunlardan bir tanesidir. Özellikle kadınlar için baş belası olarak nitelendirmek de mümkündür. Yağ birikiminin lenfatik dolaşıma etki etmesi ve bu dolaşımı bozması ile birlikte selülit sorunu meydana gelebiliyor. Selülit ile ilgili bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi selülitin yalnızca kilolu kadınlarda oluştuğu yönündedir. Zayıf kadınların da bu sorundan muzdarip olduğunu belirtmek gerekiyor.

Selülit, deri altında meydana gelen, düzensiz ve aşırı yağ birikiminin kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla meydana gelir. Bu bozulma sonucu, ciltte portakal kabuğu görünümü oluşur. Selülit yalnızca kilolu kadınlarda olmaz, zayıf kadınlar da selülit sorunu yaşayabilirler.

Selülitin Nedenleri?

Hareketsiz yaşam, selülit sorununun en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Genetik faktörler Yaşlılık Aşırı kilo alımı Östrojen hormonunun fazla salgılanıyor olması Düzensiz beslenme Kilo alıp vermedeki düzensizlik

Selülit Tedavisi için Öneriler

Selülit Tedavisi için Öneriler

Selülit Tedavisinde Susam Yağı

Susam yağı, portakal yağı, kayısı yağı, biberiye yağı ve jojoba yağını bir çeyrek kaşığı olmak kaydı ile kasede birleştirin. Bu karışımın üzerine 1 adet limon suyu ilave edin ve tekrar karıştırın. Sabah ve akşam olmak üzere selülitli bölgeye uygulayarak selülit tedavisinde önemli bir yol kat edebilirsiniz. Bu uygulama yönteminin gayet sağlıklı ve faydalı bir yöntem olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün