Güzellik

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edin

Ülkemizde sıklıkla uygulanan lazer epilasyon uygulaması için uzmanlar açıklamalarda bulundu:     ”günümüzde çeşitli lazer cihazları geliştirilerek, kıl ve cilt tipine uygun bir şekilde kullanımı ve bireylerin istenmeyen tüyler sorununa kalıcı çözümler üretilmesi amaçlanmıştır. Fakat burada önemli olan, kime lazer epilasyonun yapılmaması ve kime, hangi cihazın kullanılması gerektiğidir” denildi.

Lazer epilasyon yapılmayan durumlar

-İlerlemiş bir şeker hastalığı ve kalbinde pil olanlar, 
-Lazer epilasyon yapılacak bölgede akne, sivilce, yanık veya güneş yanığı, tahriş gibi cilt sorunları bulunanlar
-Ateşli bir rahatsızlık geçirenler, özellikle yüz bölgesinde herhangi bir cilt hastalığı olanlara lazer epilasyon uygulanmıyor.

Farklı cihaz alternatiflerinin olmasına dikkat edin

Lazer epilasyon uzmanları, “lazer epilasyonun ilk keşfedildiği zamanlarda, beyaz cilt rengi, koyu kıllar üzerinde etkili sonuçlar verdiği gözlemlenirken, bugün gelişmiş cihazlar hemen hemen tüm cilt ve kıl tipleri varyasyonlarına uygun hale getirilmiştir. Farklı lazer epilasyonları ışık kaynaklarının cinsi ve atım sayısına göre değişkenlik gösterirler. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, gideceğiniz merkezde mutlaka farklı cihaz alternatiflerinin olmasına dikkat edin” dedi.

Limonun cilde faydaları nelerdir?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün