Güzellik

Kaş Yaparken Sağlınızdan Olmayın!

Yoğun tempolu, hızla akan hayatlar yaşıyoruz. Teknolojinin her yerde bolca kullanıldığı, konfor ve lüksün arttığı yeni dünyanın güzellik trendleri de bu eğilime kayıtsız kalamıyor. İşte, evde, sporda, davette; kısacası hayatın her alanında, her saatte ve her yerde güzel görünmek isteyen ve de bunu tek seferde yaptıracağı işlemlerden bekleyen kitlelerin sayısı günden güne artıyor.

Bitkilerden ve topraktan elde edilen, tamamen antialerjik boyaların epidermisin altına uygulanması, uygulama esnasında kanama olmamasına özen gösterilmesi esasına dayanan ve lokal anesteziyle uygulanan kalıcı makyaja olan talep, bazı sağlık risklerine de dikkat çekiyor.

RİSKİ YARATAN İŞLEMİN KENDİSİ DEĞİL, ÖZENSİZLİK!
İğneli işlemler, kan yoluyla bulaşan hastalıklara zemin hazırlayabiliyor. Aynı iğnenin farklı kişilerde kullanması başta Hepatit B, C, AIDS olmak üzere pek çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Kalıcı Makyaj Uzmanı olarak, elbette bu uygulamalarından yararlanmayın demiyorum; ancak sağlığın güzelliğin önüne geçmesine izin vermeyin. İşlemlerden önce alınması gereken birkaç basit önlem, gönül rahatlığıyla güzelleşmenin keyfini yaşatır.

BASİT ÖNLEMLER GÜVENLİĞİ SAĞLAR
Öncelikle işlem sırasında kullanılacak iğnenin yanınızda açıldığından emin olun. Eldivensiz işlem yaptırmayın. Stok eritmek için tarihi geçmiş boyaların kullanılma riskini göz önünde bulundurun ve boya kutularını kontrol edin. Çok ucuza yapılan işlemlere şüpheyle bakmak da faydalı olabilir. Uygulamadan sonraki 48 saat içinde banyo yapmamaya özen gösterin. Spor, sauna, hamam, yüzme gibi aktiviteleriniz için iyileşme sürecini bekleyin. Yaptığınız işlemin kalıcılığını sağlamak ve cilt tahrişini önlemek için doktorunuzun önereceği bir kremle bölgeyi nemli tutun. Kremi de elle değil, pamuk yardımı ile sürün. En önemlisi tıbbı komplikasyonu olan bu estetik uygulamaları, klinik ortamında ve sertifikalı uzmanlara yaptırmak. Hatta üşenmemek ve referans almak…

SAĞLIK GEÇMİŞİNİZİ PAYLAŞIN
İşlemlerden önce uzmanınızla sağlık durumunuza ilişkin bilgileri paylaşmayı unutmayın. Şekeriniz, tansiyonunuz, gebelik durumunuz ve alerjiniz uzmanın işlem sırasında durumunuzu kontrol etmesine ve konforunuzu sağlamaya yönelik iyileştirmeler yapmasına katkı sağlar.

DUYGUSAL DALGALANMALAR YANLIŞ ZAMAN
Zaman zaman hepimizin zor günler yaşadığı ve bu dönemlerde duygusal dalgalanmaların arttığını düşünürsek, kalıcı işlemlere karar verdiğinizde böyle bir zamandan geçmediğinize emin olmanızı tavsiye ediyorum. Kararsızlık ve anlık istekler, kalıcı işlemlerden pişmanlık duymanıza neden olabilir. Bu işlemler silinebilse de en doğrusu doğru zamanda ve uygun ruh haliyle yaptırmak.

Sağlıkla güzelleşin…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün