Güzellik

’Kadınlar Saçlarına Vakit Harcamak İstemiyor’

Öncelikle 2019’un saç trendlerini öğrenerek başlayalım. Bu yıl saçlarda neler moda?

Bu yılın modası hatta son yılların modası kısa ve renkli saçlar. Canlı bakırlar ve özellikle gümüş-gri tercihler ön planda.
Kısa kesilmiş saçların gri tonlarını bu yıl çokça göreceğiz etrafımızda. Aynı şekilde bakır renklerin de yoğun olarak tercih edildiğini söyleyebilirim.

Geçtiğimiz yıllarda kısa saçlar revaçtaydı. Kısa saçlar bu yıl da popülerliğini koruyor mu?

Günümüz insanının en büyük değeri zaman ve bu da ister istemez saçlarda kullanım kolaylığı sağlayan, zamanını çok almayacak kısa ve rahat saç kesimlerine yönlendiriyor. Analiz ettiğimde artık kadınlar saçlarıyla eskisi gibi çok uzun vakitler harcamıyor ve istiyor ki birkaç dakikada şekillendireyim ve bitsin.

Doğal olarak bizler de müşterilerimizin istekleri doğrultusunda onları yönlendiriyor ve kolay kullanım sağlayacakları saç modellerini kesiyoruz. Popülerlik birazd a rahat kullanım amaçlı diyebiliriz.

Yeni sezonda hangi saç renklerini sıklıkla göreceğiz?

Bu yıl gümüş gri ve küllü platinleri çokça göreceğiz etrafımızda. Özellikle doğal ombrelerle sentezlediğimiz platin gri karışımları son dönemde sıklıkla istediklerini görüyorum müşterilerimden. Ayrıca uçuk bakırlar da tercihlerimiz arasında.

Saç kestirirken neye göre karar verilmeli?

Öncelikle istediğimiz modelin günlük kullanımdaki halini iyi analiz etmek gerekiyor. Bunun için saç yapımız, yıkama alışkanlıklarımız, şekillendirme ihtiyacında ne kadar vakit ayırabiliyoruz gibi birçok kriter var. Bu ve benzeri kriterleri göz önünde tutarak doğru modeli bulmuş oluruz.

Çok hoşumuza giden bir model eğer şekil vermeden tam formuyla ortaya çıkmıyorsa bu size vakit kaybettirir ve çoğu zaman da anlamsız bir kesim yaptırmış olmanıza sebep olur. Aynı şekilde saçınızın dalgası ya da yapısına uygun bir saç modeli sadece yıka-çık rahatlığında muhteşem sonuçlar verebilir.

Hatta bazen güzel bir kesimi hafif bir perma işlemiyle de tamamlayabilir, hiç beklemediğiniz bir sonuca kavuşabilirsiniz.O yüzden seçtiğiniz model alternatifleriyle güvendiğiniz bir kuaföre gidip karşılıklı karar vermek en doğrusudur.

Aynı soruyu renk seçimi için de soracağım. Saç rengi değiştirmek isteyenler hangi kriterleri baz almalı?

Saç rengi değişimi de belirli renk kombinasyonları düşünülerek karar verilmeli. Kişinin günlük kullanımdaki makyaj alışkanlıkları,renk tercihleri ne kadar sıklıkla makyaj yaptığı ve saçıyla ne kadar ilgilendiği çok önemlidir. Bir renk dönüşümüne karar vermeden önce saçın yapısı, kimyasal işlemlere uygunluğu tahlil edilir, ardından gerek göz rengi gerek istenilen tonların uygunluğu ve alternatifler belirlenir.

Kullanılan ürünlerin de kalitesinden emin olmak lazım ki hayallerimizin rengi dokusunu kaybetmiş, canlılığını yitirmiş bir saçla yüzleşmek zorunda bırakmasın bizi. Aynı zamanda rengi uyguladıktan sonraki bakım ve şekillendirmeyi de bilmekte yarar var. Bazı renkler şekillendirildiğinde bambaşka bir hal alır, ütüsüz ipek gömlek gibi…

Saç Stilisti Erdinç Çelik

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün