Güzellik

Güçlü Tırnaklar İçin İzlemeniz Gereken Yollar

SAĞLIKLI BESLENME

Tırnaklarımızın sağlıklı ve güçlü olmasını istiyorsanız magnezyum, demir ve çinko bakımından zengin besinler tüketmelisiniz. Böylece tırnaklarınız daha az kırılgan bir hale gelecektir.

BESLEYİCİ TINAK YAĞLAR

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra tırnaklarınıza artı olarak besleyici tırnak yağları kullanmanız tırnak yapınızı güçlendirecektir. Bu yağı ojenizi çıkardıktan sonra, oje sürmeden önce ve manikür yaptığınız sırada sürmenizde fayda var.

EL DEZENFEKTANI KULLANIN

Eller, gün içerisinde çok fazla kire ve soğuk havaya maruz kalır. Elleriniz ve tırnak etlerinizin de beslenmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle elleriniz ve tırnak etlerinizin temizliğine önem vermelisiniz aksi takdirde tırnaklarınız sağlıksız uzayacaktır. Kullanacağınız dezenfektanın doğal ürünlerden üretilildiğin emin olun.

AŞIRI SOĞUĞA VEYA AŞIRI SICAĞA MARUZ BIRAKMAYIN

Tırnaklar da ani sıcaklık değişiklerinden kolayca etkilenir. Bu nedenle duş alırken ya da su ile uğraşırken ılık su kullanmaya özen göstermelisiniz.

OJE SÜRÜN

Sürekli oje sürmek, tırnaklarınızın hava almasını engellediğinden uzun süre oje kullanımının ardından tırnaklarınızda morarmalar meydana gelecektir. Bunu yanı sıra oje kullanmak tırnak kırılmalarınızı azaltacaktır. Ojelerinizi 3 gün süre ile kullanın ve en az 2 gün havalandırın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün