Güzellik

Fondötenin sonsuz tonunu keşfedin

Doğal görünümlü doğru bir makyajın gidişatının belirleyecek olan fondöten uygulamasıdır. Uygulamanıza göre görüntünüzde mucizeler yaratabileceğiniz gibi bir anda yüzünüze bakılmayası hale de gelebilirsiniz. Makyaj yapmak resim yapmaya benzer. Herkes görünürde ‘ben de yaparım’ der ama iş uygulamaya gelince kazlar ayaklarını da toplayıp uzak diyarlara göç ederler. Her şeyin bir püf noktası vardır. İnceliklerini öğrenip bir prensese dönüşmek varken neden kafanızı deve kuşu gibi kumlara gömesiniz ki? Adım adım ilerleyin ve kusursuz görünümne ulaşın.

Cildinizi tanıyın

Nasıl bir cilt yapısına sahip olduğunu bilmeden makyaj yapmaya başlamak baştan çirkin bir görüntünün kitabına ilk cümleyi, atmak olacaktır. Bu sebeple belki önce küçük bir cilt analizi yapılabilir. Doğru markayı seçip makyaj serüveninize ondan sonra başlamalısınız. Her fomdötenin içeriği sizin cildinize uymayabilir.

Doğru tonu bulun

Artık cilt tipinizi tanıyorsunuz, üstelik doğru markayı da buldunuz ama elinizde sizi solaryumda bir saat fazla kalmış bilmem kaçıncı dereceden yanmışsınızcasına dolaştıracak bir tonla kasaya doğru gidiyorsanız hemen geri adım atın ve elinizdekini usulca doğru sahibi için raftaki yerine bırakın. Zira sahte bir görüntü makyaj için kesinlikle istenmeyebn bnir durumdur. Doğal görünüm her zaman iyidir ve üstelik modası da geçmez. Ten renginize en yakın fondöten doğru tondur. Tonun doğruluğunu test etmek için çene veya burun bölgenizde küçük bir parça uygulayablirsiniz. Ton kartelası sınırlı olsa da milyarla kadının yüzü ve yüzünün tonu kendine ait. Sonsuz tondan sizin için doğru olanı bulun.

Siz bir bütünsünüz

Makyaj yaparken nedense kadınlar o başı bir boynun taşıdığını unutuyorlar. Böylece sırıta sırıta duran o ayrım hemen göze çarpıyorç. Bir maske takmış da sokağa çıkmış gibi görünmemek için boyun ve görünüyorsa dekolte bölgenize de fondöteninizden uygulamalısınız.

Fondöteniniz ziyan olmasın

Fondötenin en doğru ve sağlıklı kullanımı fırçayla olandır. Fırçalarınızı her kullanımdan sonra temizlediğinz sürece en hijyenik yöntemdir. El yardımıyla uygulamak da mümkün tabi, en eski yöntemdir de. Ancak en başta eliniz fondöteni emeceğinden ziyan olacaktır. Siz yine eski yöntemleri boş verin, makyaj konusunda da kendinizi güncelleyin. Fırçanızı da kalitelisinden seçmeyi unutmayın.

Yüzünüze duvar muamelesi yapmayın

Fondötenin tamamlayıcısının pudra olduğunu biliyoruz elbette. Ama pudrayı çok hafif dokunuşlarla uygulamalısınız ki yokmuş gibi dursun ama aslında görevini de yerine getirsin. Sonuçta cildiniz de sizin gibi canlı, ona duvar muamelesi yapmayın. Onu boyamayın, sadece renklendirin.

Makyajınız bir bütün olsun

Doğru fondöten ve pudra uygulaması elbette tek başına yeterli olmayacaktır. Eyeliner ve sade bir rujla makyajınızı tamamlamalısınız. Doğal görünümden uzaklaşmamaya özen gösterin. Yoksa onca doğru fondöten adımlarından sonra aynanın önünden gelinin kız kardeşi makyajıyla da kalkabilirsiniz. Dikkat!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün