Foto Galeri

Sonbahar Ruhuna Hitap Eden En Güzel 6 Film

1-Ölü Ozanlar Derneği

Sonbaharın ilk ayı olan Eylül, aynı zamanda okulların açılması ve yavaş yavaş ders temposunun başlaması demek. Okul filmleri arasında artık bir kült haline gelen filmlerin başında Ölü Ozanlar Derneği yer alıyor. Welton Akademisi öğrencilerinin yer aldığı sınıfta, öğrenciler sıkıcı ve despotik bir okulda din temelli bir eğitim görür. Öğrencilerin hayatları, İngilizce öğretmeni John Keating’in gelmesiyle birlikte değişir ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Robin Williams’ın unutulmaz oyunculuğuyla bu filmi, yakın zamanda izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2-New York’ta Sonbahar

Başrollerinde Richard Gere ve Winona Ryder’in yer aldığı New York’ta Sonbahar, bu büyülü şehrin eşsiz manzarası eşliğinde yeniden filizlenen bir aşkı konu ediniyor. Romantik film severlerin listesinde üst sıralarda yer alıyor.

3-Kasım’da Aşk Başkadır 

Adıyla birlikte artık bir klişe haline gelen ve sonbahar denilince akıllardaki ilk filmlerden Kasım’da Aşk Başkadır, Keanu Reeves ve Charlize Theron’un muhteşem oyunculuklarıyla ilişkilere duygusal ve romantik bir açıdan bakıyor. Aşkın farklı boyutlarının ele alındığı filmde, siz de kendinizden bir şeyler bulacaksınız.

4-Forrest Gump

Dünya sinema tarihinin en çok konuşulan filmlerinden biri olan ve klasikler arasında yerini çoktan alan Forrest Gump, sonbaharın hüzünlü ve sakin dokusuna hitap eden bir film. Kurumuş ve sararmış yapraklar, serin ve kapalı hava filmin temasında sonbaharı güçlü bir şekilde hissettiriyor.

5-October Sky

Adından da belli olduğu gibi sonbahar merkezli bir film olan October Sky, Jake Gyllenhaal’ın aynı zamanda Hollywood sahnesine de çıkış filmlerinden. Aynı zamanda bir gençlik macerası olan bu filmde hayalkırıklığı ve heyecan bir arada sunuluyor.

6-Annie Hall

Romantik sinemanın usta yöntemlerinden Woody Allen, bu kez sonbaharı kendine dekor ediniyor. Manhattan sokaklarında duygusal bir yolculuğa çıkmak için sonbahar aylarında bu filmi izlemelisiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün