DekorasyonYemek

Sivrisinekler nasıl uzaklaştırılır?

Sivrisinekleri nasıl uzaklaştırılır?

Sivrisinekler özellikle evinizde bulunan yemek artıklarına  ve meyve sebzelere gelirler.  Aynı zamanda sivrisinekler bitkinin ve çiçeğin bol bulunduğu alanlarda da var olabilmektedirler.  Sivirinekler çok çabuk çoğalabilen bir canlı türü olduğu için muhakkak önlem alınması gerekmektedir.  Evinizdeki malzemelerle rahatlıkla sivrisineklerden kurtulabilirsiniz.

İşte sivirisinekler nasıl uzaklaştırılır sorusunun cevapları

Sirkeli bardak

Bir bardaoğın içerisine bir miktar elma sirkesi koyun. Daha sonra bardağın üzerini streç. Filmle sarın. Eviiznin veya odanızın  birkaç yerine bir bardak sirke koyup, tarif ettiğimiz şekilde uygularsanız sivrisineklerin evibnizde barınamayacağını görebilirsiniz.

Bozuk süt yöntemi

Bozuk sütlerinizide sivrisineklere karşı kullanabilirsiniz.  Bozuk sütünüzün içerisine bir yemek kaşığı karabiber ekleyip bir kasenin içerisine koyun. Odanızın herhangi bir köşesinde bekletin. Sivrisinekler kokudan rahatsız olacaklar, dolayısıyla o bölgeye pek yaklaşmayacaklardır.

Sarımsak yöntemi

 5 bardak suyun içerisine 30 diş sarımsak ekleyin.  Sarımsaklı suyu az bir miktarda kaynatın. Daha sonra vücudunuza sürün. Sivrisinekler sarımsak kokusundan nefret ederler ve asla yanınıza yaklaşmayacaklardır.

Naneli su yöntemi

Nane yapraklarını iyice ezin ve bir bardak suyun içerisinde iyice karıştırın. Daha sonra karışımı vücudunuza sürün. Bu yöntemi her zaman deneyebilirsiniz.

Taze fesleğen

Bulunduğunuz odaya saksı içerisinde fesleğen alın. Hatta fesleğeni odanızın  pencereisinin önününe koymak bile sivrisinekleri uzaklaştırmaya yetecektir.

Sivrisinekleri uzaklaştıran bitkiler

Sivirinekleri uzaklaştırmak için aynı zamanda beslenmenize de dikkat etmek gerekiyor. Aldığınız bütün önlemlere rağmen sivrisinekleri kendimden bir türlü uzaklaştıramıyorum diyorsanız sorun beslenme şeklinizde olabilir.

Limonlu karanfil

Limonun üzerine koyduğunuz taze karanfili odanızın  birkaç yerine koyarak sivrisinekleri uzaklaştırabilirsiniz.

Sivrisinekleri uzaklatırmak için nasıl beslenmeli?

Sivrisinekleri uzaklatırmak için C vitamini ağırlıklı beslenmeniz gerekir.

Kırmızı ve yeşil mercimekten bolca tüketmelisiniz.

Fazla tuzlu ve içerisinde bol miktarda potasyum bulunan gıdalardan uzak durmalısınız.

Daha detaylı bilgi edinmek için aşağıda vermiş olduğumuz sivrisinekleri uzaklaştıracak besinler başlıklı haberimize tıklayabilirsiniz.

Sivrisinekleri uzaklaştıracak besinler

Sivrisinekler neden bazı insanları daha fazla ısırır?

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün