Dekorasyon

Mikro Loft Dekorasyon Nedir? Nasıl yapılır?

Günümüzde küçük evler farklı nedenlerden dolayı daha fazla tercih ediliyor. Bu evlerde kullanılan mikro dekorasyon nedir? Nasıl yapılır? Küçük evinizi en kullanışlı şekilde dekore edebilmek için bilmeniz gerekenler var.

Mikro Loft Dekorasyon Nedir? Nasıl yapılır?

Loft ingilizcedeki çatı kelimesinin karşılığıdır. Özellikle avrupadaki çatı karı dairelerin dekorasyonunda kullanılan bir yöntemdir. Dar alanların en kullanışlı ve şık hale getirilmesini amaçlar. Eviniz yüksek tavanlı ama küçük ise mikro loft dekorasyon sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda fikirler verebilir.

Mikro Loft Dekorasyondaki Uygulamalar

Temelinde yeterli ve işlevsel eşyaları kullanmak vardır. Küçük evinizdeki fazla eşyalardan kurtulmak ile başlayabilirsiniz.

Odalarınız küçük ise ve duvarlar sizin için boğucu bir etki yaratıyorsa duvarların ortadan kaldırabilirsiniz. Bu geniş bir alan sağlamış olur.

Loft dairelerin duvar dekorasyonunda sıvalı bir görüntü kullanılır. Bunun nedeni eskitilmiş bir izlenim oluşturulmak istenmesidir. Yer döşemelerini de sade tercih etmelisiniz.

Loft daierlerdeki mutfaklar küçük ve kullanışlı olmalıdır. Kullanmayacağınız mutfak dolaplarını kaldırarak daha kullanışlı mutfak elde edebilirsiniz.

Bu evlerde tavana asılabilen geniş aydınlatıcılar kullanılır. Amaç aydınlık bir ev yaratmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün