Dekorasyon

Bu Koleksiyon ile Geçmişe Dönmeye Ne Dersiniz?

Tasarımda ve üretimde dünyanın sayılı porselen markalarından biri olan Porland, yeni sezonda da yaratan koleksiyonlara imza atıyor

Türkiye’de 20. yüzyıl başlarından itibaren kullanılan desenli yer karolarından ilhamla hazırlanan Tiles Koleksiyon, Porland’ın 2017 tasarımları arasında yer alıyor.

Osmanlı – Türk kültürünü yansıtan mimari yapılarda özellikle eski konaklarda kullanılan karo desenler günümüz yorumu ile porselende hayat bulurken nostalji teması sofraları süslüyor.

Üç farklı desende hazırlanan koleksiyon çini renklerle el yapımı çiçekli ve pastoral çizgileri kombinleyerek geleneksel bir tasarım havasına bürünüyor. Modern çizgilerle geleneksele atıf yapan Tiles, çini mavisi, kırmızı ve yumuşak renk geçişlerinin sağlandığı karma renkleri ile alternatif sunumlar vadediyor.

Porland’ın, el yapımı ve seri üretimi birleştirerek modern formlarda ürettiği Tiles Koleksiyon’da; farklı ölçülerde düz ve kayık tabaklar, çukur tabaklar, kupa, lokumluk ile çay ve kahve fincanlarının yanı sıra traverten bardak altlıkları gibi özel parçalar da yer alıyor.

Eskitilmiş efektler ile geçmişin günümüze uyumunu yansıtan Tiles Koleksiyon’a ait parçalar bulaşık makinesinde yıkanabilir, fırın ve mikrodalga fırın kullanımına uygundur.

Koleksiyonu yakından incelemek için sizleri, Porland Mağazaları ve online alışveriş mağazasına davet ediyoruz.

PORLAND Hakkında:

1976 yılında temelleri atılan Porland, Bilecik tesislerinde yılda yaklaşık 70 milyon adet porselen üretiminin %65’ını dört ana kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. Porselen üretiminin yanı sıra portföyündeki diğer markaları; çelik ürünlerde Festino, cam ürünlerde Fiamma ve tekstil ürünler ile mutfak araç gereçlerinde Porland Style ile hem horeca hem de perakende sektöründe faaliyet göstermektedir.

Porland, Horeca kesimine yönelik hizmet veren bölge müdürlükleri, perakendede 20’yi aşkın mağazası ve online alışveriş sitesi ile yurt dışı pazarının yanı sıra yurt içinde de önemli bir pazara sahiptir.

Porland, Türkiye’nin ilk renkli porselen üretimini yapan ve Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan, ayrıca İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine sahip yerli porselen üreticisidir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün