Aşk

Prezervatif nasıl takılır? Prezervatif nasıl kullanılır?

Cinsel ilişki sonrasında istenmeyen gebeliklerin olmaması için kadın veya erkeğin korunması gerekmktedir. Bunun içinde oldukça kullanımı yaygın olan prezervatif kullanımı olmaktadır. Fakat prezervatifin kullanımı genellikle yanlış uygulanmaktadır…

Prezervatif nasıl takılır?

Çok basit olsa bile paketi doğru açtığınızdan emin olmalısınız. Prezervatifin hangi yönde yuvalandığını alayın daha sonra doğru yönde olduğundan emin olduktan sonra içerisinde bir damla kadar kayganlaştırıcı damlatabilirsiniz. Bu noktada kayganlaştırıcı olarak bebek losyonu veya çeşitli yağ bazlı ürünleri kesinlikle kullanmamalısınız. Bunun nedeni bu ürünler prezervatifin yapısını bozmaktadır.

Prezervatifin doğru bir şekilde takılması için penisin tam anlamıyla erekte olması gerekmektedir. Prezervatifi takarken baştan geriye doğru takmalısınız. Baş parmağınızla rezervuarı sıkarak içeride hava kalmasını engellemelidiniz. Herhangi bir yerde hava boşluğu olmamasına özen göstermelisiniz.

Prezervatif takarken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise cinsel ilişki esnasında ara ara kontrol etmeyi unutmayın cinsel ilişki esnasında kuruluğa bağlı olarak veya başka sebeplerle prezervatif yırtılabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün