Aşk

İlişkide sorunlar nasıl düzeltilir yasaklayan taraf olmayın!

Her ilişkinin inişli çıkışlı zamanları olur. Genellikle aşk ilişkiler konusunda sıklıkla sorulan sorulardan olan ‘İlişkide sorunlar nasıl çözülür?’ biridir. Kimi zaman sorunların üstesinden gelemeyen çiftlerin ilişkisi bitmeye mahkumken kimileri de kurtarılma ihtimalini düşünerek sorunların üstesinden gelmektedir. Elmaelma.com okurları için ilişkilerde sorunları çözmenin yollarını bir araya getirdik. İşte ilişkilerdeki sorunları çözmenin 5 yolu! Bu yolları hayatınızdaki kişiyle sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Ancak buna rağmen bir şey değişmiyorsa vazgeçme zamanı çoktan gelmiş olabilir…

YASAKLAYAN TARAF OLMAYIN! 

Sevgilinizin sizden öncede bir hayatının olduğunu unutmayın! Kendi zevkleriniz kendi arkadaş ortamınız yüzünden asla karşınızdaki kişiye yasaklar koymayın. Unutmamalısınız ki dünya sizin etrafınızda dönmüyor! Sevgilinizin özel alanlarına arkadaş çevresine her zaman saygı duyun ve yasaklar koymayın! Gün gelir o yasaklar elinizde patlar.

UZUN SOLUKLU KONUŞMALARA GİRMEYİN!

Genellikle sorunu çözmek isterken uzun uzadıya derinlere girmek bir süre sonra hem size hem de sevgilinizin bambaşka konularda anlamsız sorunları ortaya çıkarmaya doğru gideceğinizin göstergesidir. Bu yüzden bu ince çizgiyi geçmeden aranızdaki sorunu derinlemesine uzun solukla konuşmalara girmekten uzak durmanız olacaktır.

İÇİNİZE ATIP BİRİKTİRMEYİN!

Her ne kadar uygulaması zor gibi görünsede aslında yaşadığınız sorunları sıcağı sıcağına konuşmak yerine içinize atmayı seçmek zor olandır. Çünkü bir yerden sonra içinizde biriktirdikleriniz haklı olduğunuz konuları haksız durumu çevirerek kendi içinizde büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olacaktır. Bu da demek oluyorki partnerinizle aranıza çözüme kavuşacak bir mevzuyu içinize atarak o ilişkiyi bir yerden sonra öfke ve nefrete dönüştürmenize neden olacaktır.

AYNI KONULARA GİRMEYİN KISIR DÖNGÜ TEHLİKENİN ADRESİ DEMEK!

Sevgilinizle sürekli olarak aynı konu yüzünden tartışıyorsanız ve bir türlü işin içinden çıkamıyorsanız orda bir durun! Bu demek oluyorki siz bir kısır döngü konuya takılıp kaldığınızın göstergesidir. Eğerki sizi konusu açıldığında sürekli olarak geren ve bu konu yüzünden sevgilinizle olan ilişkinizi yıpratmaya götürüyorsa o konuyu tercih açmamayı ve açıldığında o ortamda bulunmamaya özen gösterin. Birçoğumuz yaşadığımız bu kısır döngülerden nasıl çıkacağımızı bilmeyiz ve yanlış hareketler sonucu sonu üzüntü verici olaylara açılan kapılara gidebiliriz. Sakinlik ve saygı ilk adım olmalı.

SAYGI BİR İLİŞKİNİN OLMAZSA OLMAZI!

İlişkilerdeki en temel taşlardan biri saygıdır. Bir ilişkide saygının bittiği yerde asla devamı gelmez! O yüzden saygının olmadığı yerde bir ilişki devam etse bile ilişki kabustan başka bir şeye dönüşmez. Karşılıklı olarak sevgilinizle saygı sınırını aşmayın ve bunu onun geçmesine izin vermeyin. Sevgilinizin ve kendinizin sınırları olduğu düşüncesini aklınızdan asla çıkarmayın. Unutmamalısınız ki bir ilişkideki sorunların çözüm anahtarı saygıdır!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün