Aşk

Doğru Adamı Kendinize Aşık Etmek İçin 9 İpucu

1. Göz teması

Göz teması, erkeklerin aşık olmasını sağlayan gizli bir numaradır. Yapılan araştırmalar, aşık olan kişilerin, zamanının % 75’ini birbirine bakarak geçirdiğini ortaya koydu. O yüzden göz teması kurmaya, onunla konuşurken gözlerinin içine bakmaya özen gösterin.

2. Samimi ama gizemli olun

Açıklık ve samimiyet önemlidir ancak birbirinizi yeni tanıyorsanız ortama biraz gizem katmak iyi olacaktır. Hayatınızın her detayını siz anlatmayın. Gerekli şeylerden bahsedin ve merak uyandırın. Bırakın o sizi tanımak için çaba sarf etsin.

3. Onu şaşırtın

“Buluşmalarda hesabı erkek öder” algısı eskide kaldı. Günümüzde kadın ve erkek eşitliğini savunuyorsak, hakkını vermeliyiz. Nitekim erkekler de her zaman hesap ödemek zorunda değiller. Bir buluşmada hesabı o ödüyorsa, diğerinde de siz ona bir şeyler ısmarlayabilirsiniz.

4. Kendiniz olun

Onu kendinize aşık edeceksiniz diye karakterinizden ödün vermeyin. Tabii ki onun hoşlandığı şeylere önem verin ancak sizin fikirleriniz de önemli. Aksi halde rol yapmış olursunuz ve kısa vadede size aşık olmasını sağlasanız da bu durum ilerleyen zamanlarda ilişkinizi kötü etkileyecektir.

5. Ortak arkadaşlar

Doğru adam olduğuna inandığınız kişiyle daha fazla zaman geçirebilmek için ortak arkadaşlar edinin. Böylece sürpriz bir planla yeniden karşılaşabilir, bolca vakit geçirebilirsiniz.

6. Ondan bir iyilik isteyin

Erkekler, kendilerine ihtiyaç duyulmasına bayılırlar. Eşyalarınızı taşımasına yardım etmek ya da köşedeki marketten bir şey almak gibi küçük ricalarda bulunun. Ona ihtiyacınızın olması hoşuna gidecektir.

7. Ona bir şey pişirin

Bir erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiği söylenir. Evde kolayca yapabileceğiniz bir kutu kurabiye ile gönlünü fethedebilirsiniz.

8. Yürüyün ama koşmayın

Ona ilginizi belli edin ama yine de kendinizi çok öne atmayın. Onu arayın, mesaj atın ve sonra biraz ara verin. Bu sizi düşünmesini ve kendiliğinden size gelmesini sağlayacaktır.

9. Gülümseyin

Kadın erkek fark etmez herkes gülen, mutlu olan insanlarla vakit geçirmeyi tercih eder. Tabii ki sürekli ağzımız kulaklarımızda gezemeyiz ama her şeyden şikayet eden, somurtan, memnun olmayan kişilerle vakit geçirmek kimseye keyif vermez.

Onunla beraberken pozitif olun, gülümsemeyi unutmayın. Ancak bu onun söylediği her şeye gülmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. O zaman da samimiyetsiz görünebilirsiniz. Sadece mutlu olun, gerisi kendiliğinden gelecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün